Gizem Çeliker Akandere TÜGİK Yönetim Kurulu üyesi seçildi.

Türk İş Dünyasının en büyük çatı örgütlerinden biri olan Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK)’in 1 Mart Cumartesi günü TOBB İkiz Kulelerinde gerçekleştirilen ve konfederasyona bağlı GİAD’ların büyük ilgi gösterdiği genel kurulunda, eski başkan Erkan Güral yeniden başkanlığa seçilirken, Kuzey Kıbrıs GİAD da TÜGİK Yönetim Kurulunda temsil edildi.  Kuzey Kıbrıs GİAD Geçmiş Dönem Başkanı ve şu anki Yönetim Kurulu üyesi Gizem Çeliker Akandere TÜGİK Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. Türkiye’de faaliyet gösteren tüm GİAD’ların ve Kuzey Kıbrıs GİAD’ın üst kurumu olan TÜGİK 18 kişilik yönetim kurulu ile temsil edilmektedir. Bu denli büyük ve önemli bir sivil toplum örgütü olan TÜGİK’e Kuzey Kıbrıs GİAD olarak temsilci göndermek bizler için çok önemli ve gurur vericidir.

TÜGİK’in yeni yönetim kurulunda kadın oranının arttığı da memnuniyet verici bir gelişme olarak ifade edilirken yeni dönemde GİAD’ların faaliyet gösterdiği her bölgede yeni projelerle kadınların iş hayatında aktif olarak yer almalarını destekleyeceklerini belirtiler.

Genel Kurulda Kuzey Kıbrıs GİAD’ı temsilen 12 üyenin katılım sağlaması da özellikle iş dünyasının yakınlaşması ve işbirliği için önemli bir adım olarak vurgulandı.  TUGİK Başkanı Erkan Güral Kuzey Kıbrıs ile ilgili projelerini açıklarken özellikle son dönemlerde adada yaşanan çözüm sürecinde Türkiye ve Kuzey Kıbrıs iş insanlarının çok daha yakın ilişkiler içerisinde olmaları gerekliliğini de belirtti. Önümüzdeki süreçte Yönetim Kurulu toplantılarından birinin KKTC’de gerçekleşmesi sözünün de verildiği bu kurulda iki ülkenin işbirliğinin artırılması için de yeni projeler hakkında görüşler sunulmuştur.

Genel Kurulda konuşma yapan TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek özel sektörün bir ekonomi için ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptılar.