Tuğrul AKTİGİN

1984 Girne doğumlu olan Tuğrul AKTİGİN, lise eğitimini Lefkoşa 20 Temmuz Fen Lisesi'nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Kazakistan'da, Uluslararası Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü tamamlamıştır. Halen eğitimine Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde ve Lefke Avrupa Üniversitesi Yüksek Lisans İşletme bölümünde devam etmektedir.

2007 - 2010 tarihleri arasında, Kazakistan'ın Almata şehrinde çeşitli firmalarda, üst düzey yöneticilik görevinde bulunmuştur.

Ülkesine döndükten sonra, Ocak 2012 - Şubat 2016 tarihleri arasında kamu kurumlarında görev yapan Aktigin, TechnoCyp Trading Ltd. şirketinde çalışma hayatına devam etmektedir.

2014 yılından bu yana Baf Türk Birliği Yönetim Kurulunda görevli ve 2015 yılından itibaren Girne İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Bağlı bulunduğu şirketi; TechnoCyp Trading Ltd.

Meşgul olduğu sektörler; Yenilenebilir enerji sistemleri, beyaz eşya ve küçük ev aletleri, bilgisayar ve web programlama.

İletişim;

Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Telefon: 0533 823 22 11